Manchester City ve Chelsea, UEFA’dan Wembley’de UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’ni düzenlemesini istedi

Chelsea ve City, son saatlerde UEFA’dan yer değişikliği talebinde bulundu.

UEFA Şampiyonlar Ligi Finali, 29 Mayıs Cumartesi günü İstanbul’da yapılacak. ama İki İngiliz takımı bu konuda yarışmaya hak kazandı ve Türkiye’deki salgının durumu maçın değişmesine neden olabilir ve belirleyici maç Londra’da Wembley Stadyumu’nda oynanacak..

Chelsea ve Manchester City, son saatlerde UEFA’dan stadyum değişikliği talep etti, ancak prensip olarak Şampiyonlar Ligi organizatörü taleplerine yanıt vermedi. Her iki kulüp de Federasyondan kulüplerinin ve taraftarlarının çıkarlarını gözetmesi konusunda ısrar edecek ve soracakUEFA finalde seyirci payı almayı planlıyor.

UEFA, 9 bin kişiyi İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’na davet etmişti. Ancak birçok halk sağlığı uzmanının genel kanı, binlerce hayranın İstanbul’a gitmesinin sorumsuzluk olacağı yönünde. Bu nedenle, UEFA’yı bir hafta önce Türkiye’de COVID vakalarının baş göstermesiyle taraftarların Avrupa turuna çıkmasına izin vermemeye çağırdılar. Türkiye Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan, 29 Nisan Çarşamba ile 17 Mayıs arasında Türkiye’de tam bir tecrit olacağını duyurdu.. UEFA Şampiyonlar Ligi Finalinden sadece on iki gün önce. Osmanlı İmparatorluğu’ndaki enfeksiyon oranları Avrupa’nın en yüksekleri arasındadır.

Bu verilerle Chelsea ve Manchester City Şampiyonlar Ligi Finali için sıralandığında, Her iki ekip de küresel koronavirüs pandemisinin ortasında binlerce taraftarın yolculuğundan kaçınmak için sağduyuya hitap edecek bir yer değişikliği talep etti.. (Dr)

“Sosyal medya müjdecisi. Tam bir kaşif. Unapologetic seyahat gurusu. Wannabe pastırma nerd. Kahve ninjası. Yazar.”

Continue Reading