Özçelik İş Sendikası THY Teknik A.Ş.’de yaklaşan toplu iş sözleşmesi öncesi görüş alışverişi yapıldı

Özçelik İş sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Başkan Yardımcısı Ferhan Öner, İstanbul’daki dört şubeyi ziyaret ederek, şube yöneticileri ve temsilcileri bir araya geldi.

İki gün süren ziyaretler kapsamında Genel Başkanı Değirmenci ve Genel Başkan Yardımcısı Öner, İstanbul Avrupa Havacılık Şubesi ile Anadolu Havacılık Şubesini ayrı ayrı ziyaret etti.

Özçelik İş Sendikası tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;

THY Teknik A.Ş. işyerinde yaklaşan toplu iş sözleşmesi öncesinde görüş alışverişinde bulunulan toplantılarda konuşan Genel Başkanımız Değirmenci, “THY Teknik A.Ş.’de yakın zaman içerisinde toplu iş sözleşmesi sürecimiz başlayacak. Sözleşme taslağımızın ortaya çıkarılması için genel yönetim kurulumuzdan ve iki şubemizden yöneticiler ile temsilcilerin olacağı bir komisyon oluşturacağız. Bu komisyonumuz, sahadan aldığı bilgiler ışığında, üyelerimizin talep ve beklentileri ile işyerimizin durumunu gözeterek taslağımızın ilk halini verecek. Ardından şube yönetimlerimiz ve genel merkezimizin de taslağa katkı sunmasıyla, taslağımızın son şekli verilmiş olacak ve işveren tarafına taslağımızı ileteceğiz” diye konuştu.

Hak kayıplarının telafi edilmesi ve yeni kazanımların elde edilmesi için birlik ve beraberlik içerisinde çalışmanın önemi dikkat çeken Değirmenci, “Pandemi süreci elbette ki en çok havacılık sektörünü etkiledi ve bu durumun bizlere ekonomik olarak ciddi manada olumsuz yansımaları oldu. Aşılama çalışmalarıyla birlikte havacılık ile birçok sektörün normale dönmesini bekliyoruz. Normale dönüş ile birlikte taleplerimizin daha kolay kabul göreceğine inanıyoruz” diye konuştu.

Toplantıda İstanbul Avrupa Havacılık Şube Başkanımız Hakan Kamaş ve İstanbul Anadolu Havacılık Şube Başkanımız Arif Doğduay ise şube olarak yapılan çalışmalarını anlatarak bilgi verdiler.

GENEL MÜDÜR AKBULUT VE YARDIMCISI ÇİFTÇİ ZİYARET EDİLDİ

Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Başkan Yardımcımız Öner, beraberindeki İstanbul Avrupa Havacılık Şube Başkanımız Hakan Kamaş ve İstanbul Anadolu Havacılık Şube Başkanımız Arif Doğduay ile birlikte, geçtiğimiz günlerde Genel Müdür olarak atanan Mikail Akbulut’u makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Ziyarette Değirmenci, Genel Müdür Akbulut’a el yapımı Kuran-ı Kerim hediye etti. Ardından Genel Müdür Yardımcısı Fazıl Çiftçi ile bir araya gelen Genel Başkanımız Değirmenci başkanlığımızdaki heyetimiz, THY Teknik A.Ş.’deki ve havacılık sektöründeki gelişmeleri değerlendirdi.

1 NOLU VE 2 NOLU ŞUBELERİMİZLE BİR ARAYA GELİNDİ

Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Başkan Yardımcımız Öner, daha sonra İstanbul 1 Nolu Şubemiz ile İstanbul 2 Nolu Şubemizi ziyaret etti.

Burada şube yöneticilerimiz ve işyeri temsilcilerimizle bir araya gelen Değirmenci ve Öner, örgütlü işyerlerimizdeki mevcut durumu ele aldı.

İlk olarak İstanbul 1 Nolu Şubemizle buluşan Değirmenci, burada yaptığı değerlendirmede, şubemizin özverili ve fedakarca çalışmalarından, sendikalaşma faaliyetlerine kadar yaptığı çalışmalardan büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, şube yöneticilerimizi, genel merkezimizle koordineli ve başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti.
Toplantıda söz alan İstanbul 1 Nolu Şube Başkanımız Ahmet Çolak ise, şube olarak yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vererek, ‘Genel Başkanımız liderliğinde sendikamızı ve konfederasyonumuzu daha da ileriye taşımak adına canla başla çalışıyoruz” diye konuştu.

Ardından İstanbul 2 Nolu Şubemizle bir araya Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Başkan Yardımcımız Öner, Şube Başkanımız Hasan Şam ve şube yöneticilerimiz ile temsilcilerimizden, şubemizin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Toplantıda, 2 Nolu Şubemize bağlı işyerlerinde uzun yıllar iç içe bir çalışma içerisinde olduğunu kaydeden Değirmenci, son yıllarda işyerlerimizde oluşturduğumuz iş barışı ve refahın hat safhaya çıktığını belirtti.

IMG 6618 IMG 6633 IMG 6637 IMG 6640 IMG 6643 1 IMG 6645 IMG 6654 IMG 6658 IMG 6668 IMG 6697 IMG 6713