İkinci El Araç Alacaklara Kredi Müjdesi! İş Bankası 2. El Taşıt Kredisine 48 Ay Vade Yapıyor!

Otomobil satın almak yüksek maliyetler ile karşı karşıya kalmayı gerektirmeye başladı. Sıfır kilometre araçların yüksek fiyatlarından dolayı yanına yaklaşamayan vatandaşlar taleplerini ikinci el piyasasına yönlendirdiler. Ancak orada da fiyatların belirlenmesinde sıfır kilometre araçların fiyatları esas alındığı için yüksek fiyatlar oluşabiliyor.

İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI İLE İKİNCİ EL ARAÇ SATIN ALINIYOR

İkinci el araba almak isteyenlere müjdekli haberi İş Bankası verdi. İş Bankası’ndan ikinci el otomobiller için taşıt kredisi kampanyası düzenlendiği açıklandı. İş Bankası belirli şartlar altında verdiği finansman desteği ile ikinci el otomobil satın almayı oldukça kolaylaştırıyor. 

İŞ BANKASI 2. EL TAŞIT KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?

İş Bankası’nın taşıt kredisi kampanyasını kullanarak ikinci el araç almak isteyen vatandaşlar bazı koşullara uymak zorundalar. Öncelikle İş Bankası’ın kredi politikası gereği ikinci el arabalar için verilen taşıt kredilerinde müşterilerden kefil şartı istenilebiliyor. 

İş Bankası ikinci el araçlar için verilen taşıt kredisinin  miktarını belirlerken otomobilin kasko değeri dikkate alınıyor. Satın alınacak aracın kasko değeri 120 Bin TL’ye kadar ise bu otomobil için yüzde 70 oranında kredilendirme yapılabiliyor. 100 Bin TL’lik kasko değerine sahip bir ikinci el araç için müşteriler en fazla 70 Bin TL tutarında taşıt kredisi kullanabiliyorlar.

Kasko değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında olan ikinci el araçlar için İş Bankası’nın kredilendirme oranı yüzde 50 olarak açıklandı. Buna göre 150 Bin TL’lik bir kasko değeri olan ikinci el araç için İş Bankası azami 75 Bin TL kredi veriyor.

İŞ BANKASI 70 BİN TL İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ HESAPLAMA

İş Bankası’ndan ikinci el taşıt kredisi kullanmak isteyenler maliyet hesaplamalarını merak ediyorlar.  İş Bankası bu kredi için müşterilere aylık yüzde 1,65 oranında kredi faizi uyguluyor. 48 ay vadeli 70 Bin TL taşıt kredisi kullananlar bankaya vade süresince her ay 2.272 TL kredi taksiti ödüyorlar.

iş bankası ikinci el taşıt kredisi hesaplama

İŞ BANKASI İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ BAŞVURUSU İÇİN HANGİ BELGELER GEREKLİDİR?

İş bankası’ndan ikinci el otomobiller için taşıt kredisi çekmek isteyen müşterilerden başvuru sırasında şu belgeler isteniyor:

-Taşıt kredisi başvuru formu 
-Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi
-Gelir belgesi 
-Araç satışını yapacak kişiye ait son Motorlu Araç Tescil ve Trafik Belgesi