Gençlik Türkiye sezonu bu hafta sonu açılıyor

Gençlik Türkiye sezonu bu hafta sonu açılıyor

15 yaşın altındaki gençler, bu hafta sonu gençlik türkiye sezonu için eyalet çapında hak kazandı.

12-15 yaş arası gençlerin genç avcılık ruhsatı ve genç hindi künyesi olması gerekmektedir. Yıllık gençlik eyaleti avlanma ruhsatı sadece 6 dolardır. Genç bir hindi etiketi, bir hindi için iyi, 10 dolar.

Sezon Cumartesi ve Pazar olmak üzere sadece iki gündür. 11 yaş ve altındaki gençlerin hindi avlamak için bir lisansa veya etikete sahip olmaları gerekmez. 15 yaş altı tüm gençlerin yanında bir yetişkin olması ve yetişkinlerin her zaman silahı olması gerekmektedir. Gençleri yalnız bırakmak caiz değildir. 12 yaşından küçük iki avcı bir yetişkinle birlikte gidebilir.

Ergenlik, çocuklara hindiyi hasat etme ve yetişkinlerle rekabet etme fırsatı vermek için tasarlanmıştır. Eyalet çapında türkiye sezonu iki hafta içinde 16 Nisan – 8 Mayıs tarihleri ​​arasında sürecek. Yetişkin hindi avcıları, bahar avı sırasında iki hindi toplayabilir. Günde sadece bir hindi alabilir.

Ocak 1, 1975’ten sonra doğanların avcılık eğitim kartı olması gerekir. 12 yaşından küçük çocukların avcılık eğitim kartına ihtiyacı yoktur. Çocukların Avcılık Eğitimi kursuna katılabilmeleri için en az 9 yaşında olmaları gerekmektedir. Avcı eğitim kursları şahsen veya çevrimiçi olarak mevcuttur fw.ky.gov.

Yabani hindi hasadı yapan her genç, hasat günü gece yarısından sonra telesek sistemi ile kontrol etmelidir. Telesek No: 1-800-245-4263.