Takımlar Nets’in Durant’i takas tarihine kadar tutacağına inanıyor

Takımlar Nets’in Durant’i takas tarihine kadar tutacağına inanıyor

Kağıt üzerinde, yazın son günlerinde 12 kez All-Star seçilen Kevin Durant’ın geleceği hakkında çok az soru var gibi görünüyor.

Haziran ayı sonlarında Durant’in Brooklyn Nets’ten takas talep ettiğine dair haberler ortaya çıkarken, Nets geçen hafta iki tarafın bir sonraki duyuruya kadar “ortaklığımızla ilerlemeye” karar verdiğini doğruladı.

Bununla birlikte, Hall of Famer Charles Barkley’in kısa süre önce belirttiği gibi, Durant – veya Barkley’nin tanımına göre “Bay Sefil” – herhangi bir zamanda huzursuz olma geçmişine sahiptir, bu nedenle bazılarının 33 yaşındaki oyuncunun tekrar yaşayabileceğine inanabilmesi anlaşılabilir. Nets’ten onu eğitim kampı sırasında veya 2022-23 NBA sezonunda hareket ettirmesini isteyin.

ESPN’den Tim Bontemps’e göre, 15 NBA koçu, izci ve yöneticiden oluşan bir panelde bir sezon dışı anket için bir avuç soru soruldu. Bu kişilerden 13’ü, son takas tarihinden bir gün sonra Durant’in Nets’te kalacağına inandıklarını söyledi.

Bir Batı Konferansı gözlemcisi, “Birçok takım ‘İstediğimizi alamıyoruz’ gibi ama sonunda anlaşacaklar” dedi. “Eğer razı olmuyorsan [Boston Celtics forward] Jaylen Brown, adamı takas etmeyeceksin. Bence bunu yapıyorlar ve siz tüm bunları duyuyorsunuz çünkü insanların bilmesini istiyorlar ki siz kapılarımızı patlatmazsanız, biz bunu yapmıyoruz.

“Bence Durant’e ‘Hey, denedik ama değer alamadık, bu yüzden seni tutuyoruz. Üzgünüz.’”

Durant ve Nets, geçtiğimiz Ağustos ayında yaklaşan kampanya için başlayan dört yıllık 198 milyon dolarlık bir uzatmayı kabul etti.

Bir Batı Konferansı yöneticisi Durant’in NBA play-off’ları başlamadan önce Celtics’le olacağını tahmin etti çünkü “Jaylen Brown Nets’in takas edebileceği en iyi oyuncu”. Bu arada, bir Doğu Konferansı izci, Phoenix Suns’ın “Deandre Ayton hareket ettirilebilir” olduğunda Durant’i indirebileceğini düşünüyor.

Trevor Booth’un Bright Side of the Sun için belirttiği gibi, Ayton, Phoenix’in Durant’i satın alması için potansiyel ticari varlıklar arasında yer aldı.