Cengizhan KAYA – Stresten Mutluluğa Reiki

Cengizhan KAYA – Stresten Mutluluğa Reiki

Medya Dünyası

Rüya Tokgöz ile Bir Rüya Gibi

Bir Rüya Gibi Programı hafta içi her gün Ostim  Radyo Kanalı’nda Ankara 96.0 frekansında saat 12.00 -14.00 arası Rüya Tokgöz tarafından hazırlanıp sunuluyor. Ostim Radyo Ankara’da yayın yapmasına rağmen Türkiye’de ve yurt dışında ilgiyle takip edilen bir radyodur. Türkü ağırlıklı programda Rüya Tokgöz şiirleri ve ödüllü şiir yorumlamasıyla dinleyenlerine duygu yüklü saatler yaşatmaktadır. Aynı zamanda program  içeriği olarak üstadların şiirleri, günün konusu, farklı sektörlerden konuklar ve samimi bir sohbetle dinleyenlere ulaşmaktadır. Ve tabiki türkü ve şarkılarla. Rüya Tokgöz aynı zamanda Çarşamba akşamları Şiir-i Rüya ile Nostalji isminde bir şiir programı hazırlayıp, sunmaktadır. Şair ,yazar, Tv ve Radyo Programcısı olmasının yanı sıra, iyi bir sunucu ve aynı zamanda oyunculuk deneyimi ile Rüya Tokgöz takipçilerinin beğeni ve takdirini kazanmıştır. İktisat Fakültesi mezunu olan Tokgöz, yazmaya 9 yaşından itibaren başlamıştır. Şiir ve roman yazımı dışında, deneme makele ve köşé yazılarıyla okurlarıyla buluşan Rüya Tokgöz değişik dallarda aldığı eğitimlerle kendisini geliştirmekten mutlu olduğunu, dile getirir. Beni Sensiz Bırakma isimli romanının yanı sıra farklı antolojiler, dergiler ve gazetelerde yazarak okurlarıyla buluşmuştur. Öğrencileri yazmaya ve okumaya teşvik etmek amacı ile okullarda söyleşiler yapmakta, kütüphanesi olmayan okullara kütüphaneler kurarak öğrencilere okuma alışkanlığını sağlamaya çalışmaktadır. Şu sıralar çıkmak üzere olan şiir kitabına yoğunlaşan Tokgöz aynı zamanda değişik projelerin hazırlığı içerisindedir.

Yeşim Eryılmaz’a Ödül

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği TÜGEM, 6. Büyük Buluşmasını gerçekleştirdiği gecede Gayrimenkul sektörüne katkılarından dolayı Ulusal Kanal Gün Ortası programı sunucusu Yeşim Eryılmaz ödüle layık görüldü. Yeşim Eryılmaz a ödülünü TÜGEM Kurucu Başkanı  Sayın Hakan Akdoğan takdim etti.

Sıla Uysal’dan Muhteşem Sunum

Pek çok farklı alanda başarılı çalışmaları bulunan Sıla Uysal sunuculukta da önemli çalışmalar yapıyor. Güzel sunucu Sıla Uysal özel etkinlik ve protokol sunumlarındaki başarısı ile öne çıkıyor. Sıla Uysal geçtiğimiz günlerde  Burak Akan başkanlığındaki Mood Medya tarafından 11’ncisi düzenlenen “Mood Ödülleri”nin sunumumu tecrübeli sunucu Uğur Arslan ile birlikte gerçekleştirdi.  Gecede birbirinden ünlü isimler, çeşitli alanlarda ödüllerini aldı. Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül törenine sanat, spor ve medya camiasından önemli isimler katılırken, birçok farklı kategoride ödül dağıtıldı. Uğur Arslan ve Sıla Uysal’ın sunuculuğunu üstlendiği gecede jüri tarafından ödüle layık görülen kişi ve kurumlara ödülleri verildi. Sıla Uysal Türkçe’yi güzel kullanımı , etkinliğe hakimiyeti , pozitif enerjisi , şıklığı ve güzelliğiyle geceye damga vurdu. Tecrübeli Sunucu Uğur Arslan da sunumu birlikte gerçekleştirdiği Sıla Uysal’ın başarısına dikkat çekti. Sıla Uysal önümüzdeki günlerde farklı projelerde yer alacağını belirtti.

Kim Kimdir

Spor Spikeri  Ömer Saraç

Ömer Saraç 19 Haziran 1987’de Antalya’da doğdu. Üniversite eğitimini İzmir Ekonomi Üniversitesi Ekonomi bölümünde aldı ancak yoluna spor medyasıyla devam etmeyi tercih etti. 2012 yılında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Basın Danışmanlığı Yardımcılığı’yla başlayan Saraç, Radyo 7/24, Radyo Spor, Lig Radyo ve Radyo Gol’ ün yanı sıra Habertürk 7/24, TRT Spor, S Sport, D Smart gibi önemli televizyon kuruluşlarında spiker ve sunucu olarak görev aldı. Şu an mesleğine Türk spor basınının önde gelen kanallarından A Spor ekranında devam etmektedir. NBA, Türk takımlarının Avrupa’daki basketbol maçları, kadın basketbolunda EuroCup ve Euroleague finalleri, futboldaysa Premier Lig, Bundesliga, La Liga, Serie A, Portekiz Ligi, Asya ve Güney Amerika takımlarının lig ve önemli kupaları gibi önemli bir anlatım yelpazesi geçmişi vardır. Ayrıca Saraç, 2016 Rio, 2020 Tokyo ve 2021 Beijing olmak üzere kış ve yaz olimpiyatlarında birçok farklı branşta yayın yapmış, bir dönem Akşam ve Habertürk gazetelerinde de yazarlık deneyimi yaşamıştır.

Reyhan Köse

Reyhan Köse 7 Haziran 1986’da İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık mezunudur. Okul sonrası 6 yıl bir bankanın genel müdürlüğünde çalıştı. İşini severek yapıyordu ancak 2012 yılında evlenip  sonrasında hamile kaldığını öğrendiğinde radikal bir karar ile işten ayrıldı ve hamileliği boyunca kendine ve bebeğine odaklandı. İlk göz ağrısı kızı Duru’yu kucağına aldığında onun için nasıl daha faydalı olurum diye araştırmaya başladı. Hem kızını büyüttü hem de uzaktan öğretim ile çocuk gelişimi okudu  ve yaşam koçluğu sertifikası aldı. Kızının tabiriyle ondan anne olmayı öğrendi. Kızıyla mutlu giden hayatına daha sonra bir de oğlu Doruk katıldı. Onlara asıl hayatın dışarıda olduğunu, gezerek ve  keşfederek öğretmeyi tercih etti. Kızı Duru için başladığı eğitim hayatının kendine ve çocuklarına kattıklarını insanlarla paylaşabilmek için açtığı reyhanlabakhayata hesabından gezdiği yerleri, oynadığı oyunları ve tecrübe ettiği ürünleri anlatarak anne arkadaşlarına destek olmaktadır. Ayrıca İki çocuklu bekar bir anne olarak kurduğu dekralice markasıyla da kadınlara güç vermektedir. Reyhan Köse aldığı eğitimlerle de perçinlediği bu alandaki yetenekleri , çok yönlülüğü kendine özgü anlatım tarzı gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi , ışıltısı ve güzelliğiyle de dikkat çekmektedir. Reyhan Köse tüm bu nitelikleriyle gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir.

 

Ece Çakı

15 Şubat 1995’te Rize’de doğdu.Aslen Malatyalı olan Ece Çakı Ankara’da büyüdü. Asker çocuğu olduğu için çok fazla şehir değiştirdi. Afyon Kocatepe üniversitesi İşletme ve Atatürk Üniversitesi Çocuk gelişimi mezunudur. Çocuk gelişimi üzerine 10 farklı uzmanlığı vardır. Kariyer anlamında kendini geliştirirken sevdiği şeylere de zaman ayırdı yaklaşık 6 yıldır radyo programcılığı yapmaktadır. 2020 yılında kendi Pr şirketini kurdu ve birçok sanatçıya danışmanlık hizmeti sunarak çalışma fırsatı yakaladı. Şu an aktif olarak hem radyo programcılığına hem de İletişim danışmanlığına devam etmektedir. Radyo Mavi’de hafta sonu 10.00-12.00 arasında program yapmaktadır. Ece Çakı yetenekleri , çok yönlü birikimi , kendine özgü programcılığı , iletişimci yönü gibi özelliklerinin yanında pozitif enerjisi , ışıltısı ve güzelliğiyle dikkat çekmektedir. Tüm bu nitelikleriyle Ece Çakı iletişime dair çok önemli bir isimdir.

İREM YANAR

1998 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Güzellik sektörünün farklı dallarında uzmanlık yapmış bir ailenin içinde büyüdü .Çocukken her gün aynanın karşısına geçip kendine makyaj yaparak başladığı bu hayali, 2012 yılında Maltepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ,Güzellik ve Saç Bakımı Hizmetleri bölümünü okuması ile devam etti. Kendine yeni hedefler koyup ve hayalleri dahilinde bir Make Up artisti olması gerektiğine inandı ve bunu da başardı. 2015 yılında Türkiye’nin en prestijli kuaför solunu olan Yıldırım Özdemir’de çalışırken Şişli Meslek Yüksek Okulundan diplomasını alarak Üniversite mezunu Make-up artisti oldu. Hayallerinden asla vazgeçmeyen İrem Yanar, henüz 20 yaşındayken 2018 yılında gerçeklesen, Uluslararası Markaj yarışmasında birinci olurken 2020 yılında “Yılın En İyi Make-up Artisti” seçildi. Gerçekleştirildiği hayaller ile asla yetinmeyen ve onların peşinden koşan İrem Yanar, makyajın vazgeçilmezi olan 17.10.2020 tarihinde kendi kozmetik markasını kurdu.Takma bütün kirpik ile başladığı bu yolda 2021 yılında İrem Yanar kaş kirpik kurtarıcı serumunu çıkardı . 2022 yılında ise İrem Yanar Lıp Booster satışa sunuldu ve kullanıcılar tarafından çok beğenildi.

ŞEBNEM BIÇAK

 Yönetici ve Takım koçluğu yapmakta olan Şebnem Bıçak, Sosyolog ve Profesyonel Koçtur. Üniversite öğrenimini Fırat Üniversitesi, İnönü Üniversitesi ve Anadolu Üniversitelerinde; Fizik, Eğitim Yüksek Lisans, Sosyoloji üzerine gören BIÇAK, dünyanın en prestijli koçluk platformlarından olan Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) ‘nun Türkiye’deki koçlarından biridir. Ayrıca Türkiye’deki Mesleki Yeterlilik  Belgesine sahip koçtur.İnsanların yaşamlarına sevgiyle dokunup, yaşam kalitelerini farkındalık ile geliştirerek, sevgi ve bilgisini büyütmeyi misyon edinen Şebnem Bıçak, 2013 yılından bu yana profesyonel olarak koçluk yapmaktadır. Türkiye’de ICF onaylı kurumlardan 240 saat koçluk ve Kişisel Gelişim Eğitimleri almıştır. Kayıtlı olarak 600 saatlik koçluk deneyimi 450 saatlik kurumsal çalışmaları bulunmaktadır. 2013 yılından itibaren Arya Kişisel Gelişimin Kurucusu ve yöneticisidir. Yaşam koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Lider Koçluğu, Takım Koçluğu yaptığı çalışmalar içindedir.Sosyal sorumluluk alanında öğrencilerin gelişimi  ile ilgili okullarda öğrenciler, aileleri ve öğretmenlerle yaptığı gönüllü seminerlerle bilinçli öğrenmeyi öğrenme konusunda farkındalık çalışmalar yapmıştır.Kurumlarda liderler ve ekipleriyle bireysel ve takım koçluğu çalışmalarını başarıyla yürütmektedir.Evli ve bir çocuk annesidir.

Kitap Dünyası

Stresten Mutluluğa Reiki

Reiki, evrensel yaşam enerjisinin bilinçli olarak yönlendirilmesi şeklinde açıklanabilecek mükemmel bir öğretidir. Güçlü bir enerjidir. Reiki’nin büyük evreni doğuran, güneş sistemini ve dünyadaki tüm canlıları yaratan, onların aralarındaki düzeni sağlayan bir güç ve ayrıca evrendeki her fenomenin enerji kaynağı olduğu kabul edilmektedir. Böylece aslında reiki’nin evrende bulunduğu ve reiki sırasında gerçekleştiği ileri sürülen şifanın da ancak reiki tekniklerinin uygulanmasıyla mümkün olabileceği öngörülmektedir. Reiki, bir şifa tekniği olup başkalarına beden ve zihin şifası sunmanın geleneksel yoludur. Sadece fiziksel şifa getirmekle kalmaz ruhsal denge meydana getirir, geçmişe ve geleceğe de katkı sağlamaktadır. Bu yaşam enerjisi bedene çakralar yoluyla akar. Her çakra, farklı frekanstaki enerji kanallarının giriş kapısıdır. Bu enerji kanalları, insan vücudunda yaşam enerjisinin dolaşmasını ve enerji akışını dengelemeyi sağlar. Hepimiz artık çok daha iyi biliyoruz ki, düşüncelerimizden sözlerimize, yaşamımızı paylaştığımız insanlardan, hayatımızı sürdürdüğümüz yerlere kadar, istisnasız tüm var oluş enerjiden oluşmuştur.Reiki, stresten kurtulmak için tercih edilen pozitif enerji amaçları için manevi bir şifa yöntemi olarak ilgi çekmektedir.Bu çalışmada Klinik Psikolojide reiki uygulamasının bireylerin stres düzeyleri ve yaşam doyumları üzerindeki etkilerini incelemek amaçlanmıştır.Bu kitapta, yapmış olduğum araştırma sonucunda; katılımcıların reiki uygulamaları öncesine göre yaşam doyum düzeyleri artmış, stres belirti düzeyleri ise azalmıştır. Reiki uygulamalarının ve eğitimlerinin bireylerin yaşam doyumlarını artırarak, stres belirtilerinin azalmasında etkili bir teknik olduğu ortaya konulmuştur. Lale ATAMAN Pozitif Psikoloji Destekli Spiritüel Yaşam ve Rüya Koçu&Usui Reiki Master&Yazar

Yazar Hakkında Lale ATAMAN, 15 Nisan 1971 İzmit doğumlu.

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olup Felsefe son sınıf öğrencisi olarak aynı fakültede okumaya devam etmektedir.  Clements Üniversitesinde Yüksek Lisansı Klinik Psikolojiyi tamamlamış olup psikolojiye olan ilgisinden dolayı Rumeli Üniversitesi Pozitif Psikoloji eğitimi aldı ve Yeni Pazar Üniversitesi Psikoloji 2. Sınıf öğrencisi olarak halen okumaya devam etmektedir.  1996 yılından bu yana Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde 26 yıldır Yönetici Asistanlığı yapmakta ve halen çalışmaya devam etmektedir.2009 yılından itibaren çocukluğundan beri görmekte olduğu rüyalarını fark etmeye başladı. 2010 yılından bu yana yüzlerce eğitime katıldı. (Profesyonel Yaşam Koçluğu, NLP, Hipnoz, EFT, Nefes Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Deneyimsel Tasarım Öğretisi İletişim Ustalığı Eğitmenliği, Sufi Theta Healing, Aile Dizimi, Regresyon  Bilinçaltı Sembol Dili, Holistik Şifa Teknikleri, Bioenerji, Usui Reiki, Spiritüel Yaşam Koçluğu, Rüya Koçluğu vb.) Kişisel Gelişim Eğitimiyle ilgili de birçok seminerlere katıldı.Rüyalarla başlayan bu tekamül yolculuğun da bir sabah gördüğü rüyayla ışıkla tanıştı ve ilerleyen süreçte (Spiritüel Yaşam Koçluğu) yaşam amacını buldu. Ruhsal gelişimin önemli olduğunu anladı ve aydınlanmanın ilk basamağı olarak gördüğü Reiki Eğitimleri aldı ve Usui Reiki Master olarak Yaşam amacını gerçekleştirmeye devam etmektedir.2022 Yılının en iyi Reiki Uzmanı olarak ödül aldı.Hayatın bize en güzel hediyesinin Rüyalar ve Reiki olduğunu vurguluyor. Ve Şöyle Diyor!UNUTMAYIN!  Hayatı gerçek anlamıyla yaşarsak hayat bizim için çok güzel olur. O yüzden hayata dört elle sarılmak gerekli. Bunu yapmak için her zaman pozitif enerjili olmalıyız. Sabahları uyandığımızda gülümsemek, zihnimizden o güne dair olumlamalar da bulunmak, bizi daha dirençli yapar. Unutmayın enerjinizi yönlendirmek sizin elinizde. Ne kadar çok pozitif olursanız hayatınız da o kadar çok güzel olur. Hepimiz kişisel ve zihinsel gelişimin yanında ruhsal gelişimin de önemli olduğunu unutmamalıyız. Dünya,  maddi ve manevi alemleri bir arada barındıran bir yerdir.  Bu yüzden de aslında her insan ağaca benzer.  Dalları gökyüzü yani görünmeyen, öteki aleme ulaşırken, kökleri dünyaya yayılır. Böylelikle ikisi arasındaki dengeyi sağlar. Haliyle dünyaya kök salmamız ve sağlam tutunmamız kadar dallarımızın da gökyüzüne daha fazla yaklaşması bizi güçlü bir kişi kılar. Her şeyden önemlisi de Mutlu olmak. Mutluluk herkesin sahip olmak istediği temel bir ihtiyaç aynı zamanda da bir duygudur. Mutluluğun kendi içinizde olduğunu fark edin, dışarıda aramayı bırakın. Mutluluğu kendinize bulaştırdığınızda, bilin ki başkalarına da bulaşır. Her zaman gülümseyin, kucaklaşın ve affedici olun.

Gerçek olan şu ki; Hepimizin yaşayacağı tek bir hayat var…

Medet

İbrahim Tarla’nın Medet adlı romanı çıktı.  “Kötülüğe saparken duyduğu zevk, birazdan acı ile çırpınacak yüreğine su serpemeyecekti…”  Her birimiz, hayatlarımızın bir döneminde; hatta bazılarımız ömrünce bir kurtarıcıyı arar dururuz. Bir şans, iyi bir dost, güzel bir kadın… Hayatımızda hep bir dönüm noktası bekler dururuz, nereye döneceğimizden, bizi neyi beklediğinden bihaber. Çocukken anne sütünden, gençken aşktan, yaşlanınca bir bakıcıdan… Her medet, içerisinde bir çaresizlik barındırır.  Yaşadığı coğrafyanın çaresizliğini iliklerine kadar yaşayan Feyruze’nin; kendi saflığı ve yazgısının çaresizliği karşısında ezilen Kader’in; özleminden can çekişen ve arzularının çaresizliğine boyun eğen Seyran’ın,  aynalarda bile kendine rastgelemeyen Salih’ten umdukları medetin hikayesi…

Yazar İbrahim Tarla Hakkında

İbrahim TARLA 1995’te, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde dünyaya geldi.İlk ve Orta öğrenimini ilçede tamamladıktan sonra lise eğitimine  Hakkari Fen Lisesi’nde başladı. Bir yıl Fen Lisesi’nde okuduktan sonra Yüksekova’ya dönüp eğitimini Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2013’te İstanbul Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümüne yerleşip lisans eğitimini burada tamamladı.Yazı hayatına, üniversiteye başladığının ilk senelerinde, ağırlıklı olarak şiir ve deneme türünde yazdığı yazılarla başladı. Yine aynı dönemlerde,  başucu yazarlarından olan Marquis De Sade ve Yaşar Kemal ile tanıştıktan sonra  ilk öykülerini kaleme almaya başladı. Yazar, aynı zamanda global bir şirkette, Yazılım Geliştirici olarak çalışmakta.

Büyü Bozumu

Lanet geçmişten geleceğe taşınır mı? Gemişten gelen negatif zincirler kırılabilir mi? Uzun ve nefes nefese bir yolculuk sizi bekliyor.  Yaz geçmişin izlerini takip ederek güllerin ve lavantanın kokuları arasında geleceğini kurtarmaya çalışıyor. Beş nesil kadın, içlerinden bir tanesinin hayata negatif bakışı hepsinin geleceğini etkiliyor.  Yaşanan aşk, acıyla eşitlenince bütün aileye lanet getiriyor.  Kahramanımız “Yaz” bu laneti bozmak için geçmişin büyülü ormanında “Sarıkadın” ile bir yolculuğa çıkıyor. bir şeylerden vazgeçeriz…  Ya aslında hayatın içinde bir sürü seçeneğimiz varsa.  Hayata ve yaşanılan her şeye sadece olumlu bakarak var olabiliriz. Geleceğinizde geçmişinizle özgürleşerek var olabilir.  Tuba Ayşe Özgür / Büyü Bozumu @tubaayseozgur #büyübozumuroman

Yazar Hakkında : Tuba Ayşe Özgür 11 Aralık 1973, İstanbul

Yazar Tuba Ayşe Özgür Hakkında

1993’de İngiliz menşeli Communication Art’s Studio adlı okulda yazarlık eğitimi almış, 1994-1998 yılları arasında Çisenti Sanat Topluluğu ve Postüla adlı özel tiyatro gruplarında oyunculuk, drama, sosyoloji ve yazarlık alanında eğitimler almış ve çalışmalarda bulunmuştur.2006- 2011 tarihleri arasında kurucusu olduğu “Komite” adlı Reklam Ajansı’nın yöneticiliğini yapmıştır. Ayrıca çeşitli ajanslarda reklam yazarlığı yapmış, 1998-2011 tarihleri içerisinde ise ilk olarak Eksik Etek adlı dergide öyküleri yayımlamıştır. Ardından Yol Boyunca, Denizin Sesi, Moda Deniz Klubu, Student Life ve Mercedes Benz adlı dergilerde İçerik Yazarlığı, Yazı İşleri müdürlüğü, Yayın Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuş bahsi geçen dergilerde çeşitli makale, öykü ve röportajları mevcuttur.Tuba Ayşe Özgür’ün ilk kitabı “Büyü Bozumu” adlı romanı Eyobi yayınlarından 2022 tarihinde yayınlanmıştır. Kollektif Öykü kategorisinde ise “Ne Su Aynı Artık Ne De Sen” adlı yetişkin öykü kitabında “Ağda Kokusu” adlı öyküsüyle, “Çılgın Hayvan Maceraları” adlı çocuk öykü kitabında “Rengarenk Kelebek” adlı öyküsüyle yer almıştır.