Banu KIRGIZ – Şubat Ayı Spor Ayı

Banu KIRGIZ – Şubat Ayı Spor Ayı

Hint Astrolojisine göre Şubat Ayı Sporunuz

Yoga Ayı Şubat Ayı…Haydi Spora

Hint Astrolojisine göre Şubat Ay Hangi Spor?

Bu ay Hindistan’ı Aralıyoruz…Hangi Spora Ağırlık vereceğiz..

Şubat Ayının Hint Astroloji Spor Değerlendirmesi..

Gökyüzünün Şubat Ay ı Spor Değerlendirmesi…

Her ay gökyüzünün astrolojik etkilerini mercek altına yatırıyoruz. Değişik kültürdeki astrolojik sistemlerden de yararlanıyoruz. Bu ay Hint astrolojisi ve burçlarımızı spor teması üzerinden değerlendiriyoruz.. Değişik astroloji sistemler ile burçlarımızın değerlendirilmesi bize farkında olmadan sporu daha verimli yapmamızı sağlayacak püf noktaları verip,  motivasyonumuzu daha fazla geliştirecektir. Haydi bakalım, merak ettiğinizi düşünerek burçlarımızı değerlendirelim. 

Koç Burcu (14 Nisan – 13 Mayıs)

Hint astrolojisine göre sporda en iddalı burçlardan biridir. Çok hırslı olduğu için sporda başarı gösterirler. Burcunun sporları olan basketbol, boks, uzakdoğu sporları, sörf, paten kayma, ip atlama gibi enerjik spor ve aktiviteleri başarılı şekilde devam ettirirler.Doğaları gereği sabırsız oldukları için sporda diğer burçlara göre daha fazla başarı gösterirler. Yönetici gezegeni “mars” bu burca rekabet duygusunu verir. Yorucu, ağır aktiviteler tam bu burca göredir. Böylelikle kendilerini harika hissederler.

Sürekli hareket halinde olduğu için kilo problemi yoktur.

Boğa Burcu (14 Mayıs – 13 Haziran)

 Hint astrolojisine göre bu periyotta doğan insanlar sabırlı ve çok dayanıklı ve azimlidir.Bu burçta doğanlar diğer burçlara oranla daha rahatlarına düşkündür. Doğa sporlarını toprak burcu özelliğinden dolayı daha çok tercih eder. Spor salonlarında yapılan sporları diğer burçlara oranla daha çok tercih eder. Hint astrolojisi bu burçta doğanları rahatlamaya çok daha diğer buçlardan düşkün oldukları için yoga ve meditasyonda diğer burçlara oranla daha fazla verim aldığı bilgisini verir. Daha çok rahatlamaya yönelik sporları tercih etmelerini tavsiye ederiz.

Konsantrasyon, koordinasyon gerektiren yavaş sporlardan zevk alır

İkizler Burcu (14 haziran – 13 Temmuz)

Hint Astrolojisine göre İkizler Burcunda doğanlar değişken oldukları için diğer burçlara oranla daha fazla yeni spor denerler.Sabit bir sporda devam etmek yerine yeni çıkan tüm sporları denemek isterler. Aynı anda birkaç farklı spor yapmayı severler.Ruhsal olarak daha değişken yapıda oldukları için diğer burçlara oranla çok daha fazla sporu denemiş olurlar.Becerikli bir yapıya sahip oldukları için pek çok sporda başarılı olabilirler.

Akciğerler ve vucüdunuzun üst bölgelerini güçlendirmeye ihtiyacı vardır.

 Yengeç Burcu (14 Temmuz – 13 Ağustos)

 Hint astrolojisine göre Yengeç Burcunda doğanlar disiplinli oldukları için burçlarının sporları olan suda yapılan tüm sporlar olmak üzere yaptıkları sporlarda başarı gösterirler. Özellikle sporda iddalı olanlar disiplinli olmalarından ötürü başarı kaçınılmazdır. Değişken yapıları olduğu için tıpkı ikizler burcu gibi değişik spor dallarını denemeyi çok severler.Şefkatli mizaçları olduğu için yine burcunun özelliği olan takım su sporlarında dayanışmalarından kaynaklı olarak başarı merdivenlerini hızla tırmanırlar.

Aşırı derece yorucu, ağır egzersizler yengeç burcuna göre değildir.

Aslan Burcu (14 Ağustos – 13 Eylül)

 Hint astrolojisinde Aslan burcu amaçlarına yönelme hırsına sahiptir. Karşılarına çıkan engellere ve zorluklara karşın hedeflerine varmayı başarırlar.Bundan dolayı burcunun özellikleri olan At binmek, paten yapmak, bisiklete binmek ve açık havada yapılan sporlarda başarı gösterirler.Spor konusunda iddalı olanlar, bunu meslek edinen veya bu sporlarda başarı elde etmek isteyenler istedikleri başarıları elde ederler. Ateş elementi olan Aslan sağlıklı beslenerek ve düzenli aralıklarla spor yaparak kalbinizi sağlam tutmalıdır.

Bir spor klubüne üye olmalı, aerobik sınıflarında herkesle birlikte spor yapmalısınız.

Başak Burcu (14 Eylül – 13 Ekim)

 Hint astrolojisinde Başak Burcunda doğanlar genel olarak hayatta başarılı olurlar. Bundan dolayı burcunun özelliğini veren Maraton koşu, uzun yürüyüşler, kayak gibi spor dalları ile ilgili olan bu burçtaki kişiler bu spor dallarında başarı göstermiş olurlar. Egzersiz ve meditasyon ile tüm vücudunuzu gevşeterek rahatlayabilirler. Metabolizmanız hızlı işlediği için kilo almaya eğilimli değildir. Böylelikle bunun sporda avantajını yaşarlar.

Uzun mesafe gerektiren sporları tercih etmelidir

 Terazi Burcu (14 Ekim – 13 Kasım)

Hint asrolojisine göre  Terazi Burcunda doğanlar kararlı yapıya sahiptir. Jimnastik, golf, dans gibi burcunun sporları ile uzun vadede çalışıp, spor dalları ile ilgili hobilerinde başarılı olmaları kaçınılmazdır. Terazi ortaklık burcudur, bir başkası ile takım olarak yapacağı sporlar ona göredir. Çift kişi tenis, squash, basket, futbol, voleybol, yelkencilik gibi partner gerektiren sporları dener. Sporu diğer burçlarla karşılaştırdığımızda daha sosyal olma amaçlı olarak yapar.Ateş burçları gibi sporda iddalı olmaktan çok arkadaşı, partneri ile yapacağı sosyalleşmeye daha çok önem verir.

Alt sırt bölgenize dikkat etmeli, sırt kaslarınızı güçlendirmeli ve böbrek sağlığınız için de bol su içmelisiniz.

Akrep Burcu (14 Kasım – 13 Aralık)

 Hint Astrolojisine göre Akrep Burcu kişiliği kararlı, azimli, bağımsız ve enerjik olur. Boks, uzun mesafe koşu ya da squash bu burca sahip kişlere çok iyi gelir. Bu sporlarla birlikte streslerini atarlar. Rekabetçi bir yapıları olduğu için koç burcuna sahip kişiler gibi yaptıkları sporda lider olabilirler. Takım sporlarından çok bireysel yaptıkları spora önem verirler.Yoga, meditasyon, gevşeme çalışmasında yalnız olmak isterler.Yürüyüş koşu bandı, ağırlık çalışması ya da jimnastik sporları akrep burçlarının temel sporlardır.Yoga ve meditasyon ile de rahatlamaları özellikle bu burçlar için çok önemlidir. Çünkü bu burç derin ve yoğun duygulara sahip olduğu için bunu dışarıya meditasyonla verip rahatlar.

Sporuna bağlı ve azimlidir

 Yay Burcu (14 Aralık – 13 Ocak)

Hint astrolojisine göre Yay Burcu kişiliği şevkli ve azimlidir. Okçuluk, eskrim, dağcılık, binicilik, kürek gibi sporlarla formunu korur ve hatta diğer burçlarla karşılaştırdığımızda başarılı olması çok büyük bir olasılıktır. Burcunuzun semboli yarı insan yarı at at şeklindeki mitolojik yaratıktır, at binicilik sporunda yine diğer burçlarla karşılaştırdığımızda bu dalda daha başarılı olur. Tüm sporlara meraklıdır ve bu yüzden vücutları  çok daha fit gözükür.Yay burcu, sağlam kafanın sağlam vücutta sözünü doğrular ve düzenli olarak ikisini güçlendirmek için yollar bulur.

En az bir spor dalında kesin başarı gösterir

Oğlak Burcu (14 Ocak – 13 Şubat)

 Hint Sisteminde Oğlak Burcu simgesi keçi yerine timsah ile gösterilmiştir. Bu süreçte doğanlar zihinsel olarak çok güçlü, kararlı ve tüm davranışlarında özgür yaradılışlı olurlar.Bu da sporda enerjik ve azimli bir yapı verir. Oğlak yöneticisi disiplin gezegeni Satürn sorumluluklar verir.Bu da oğlak burçlarına amaç verir.Ayaklarını yere sağlam basar ve ne yöne gittiğini iyi bilir. Bundan da dolayı sporu amaç edinmiş bu burçtaki kişiler için sporda başar kaçınılmazdır. İnatçı, sabırlı Oğlak simgesi olan dağ keçisi gibi dağın zirvesine tırmanır. Bu da bu burçtakilerin kafasına tktığı gibi spordaki başarılı olacağını vurgular.Hiçbir burç, hedefine ulaşmakta bu kadar kararlı değildir. Öncü niteliğinin yanında sabır, inat ve diğer özellikleri birleşince bu tip eninde sonunda en tepeye çıkar. Oğlak burcu insanı çok hırslıdır. Olayları başlattığı an sonuçları zaten kafasının içinde hazırdır.

Ağırlık çalışarak vücudunuzu güçlendirmeli

Kova Burcu (14 Şubat – 13 Mart)

Hint astrolojisine göre Kova’lar aşırı duyarlıdır. Zayıf noktası ayak bilekleridir, dans ederken, buz pateni, jimnastik ya da kayak yaparken özellikle dikkat etmeleri gerekir..Kova sosyal bir burçtur, insanlarla birlikte iken daha mutludur bundan dolayı takım sporlarında aranan burçtur.Başkaları ile birlikte olmak bu burçtakilere enerji verir. Arkadaşlarla spor yaparken bundan dolayı keyif alır ve formunu korur. Yeni trend sporlar ilgilerini çeker. Diyet, beslenme ve egzersizde de yeni akımları takip eder, sağduyusunu kullanıp sporda çok daha hızlı başarıyı yakalar.

Monotonlaşan aktiviteler ilgisini çekmez-Şu an yaptığı sporu herkes üç yıl sonra keşfeder

Balık Burcu (14 Mart – 13 Nisan)

Hint astrolojisine göre Yüzme, buz pateni, kürek çekme, kano, su kayağı, surf gibi sporlar Balık burcuna çok cazip gelir. Su sporlarını tercih etmiyorsnız, deniz kenarında koşabilir ya da yürüyebilirsiniz. Ayaklarınız en hassas yeriniz olduğu için rahat ayakkabılar seçmelisiniz. Balık burcu ayakları yönetir, step, bale, modern bale, dans, gibi sporları diğer burçlardan daha iyi yapar. Yoga gibi meditasyon tarzı aktiviteler bu burçtakilere çok iyi gelir.

Spor yaparken kimsenin seyretmesini istemez

Ajanda Notu: 13 Şubat faaliyetler için harika bir gün. Fırsatı değerlendirin. Bugün Spora başlayabilirsiniz

Ajanda Notu: 22 Şubat: Dikkat Dikkat Dolunay var. Haydi yogaya. Spora Ara verin ☺

Ajanda Notu: 25 Şubat: Spor salonuna üye olmanın tam zamanı