CoinW, Türkiye’ye Ulaşan İlk Parti Afet Yardım Paketleriyle Toplum Refahını Sağlamak İçin Harekete Geçiyor

CoinW, Türkiye’ye Ulaşan İlk Parti Afet Yardım Paketleriyle Toplum Refahını Sağlamak İçin Harekete Geçiyor

Dünyaca ünlü kripto para alış veriş platformu olan CoinW, 8 Şubat itibariyle Türkiye ve Suriye’de yaklaşık 10,000 kişinin ölümüne yol açan Türkiye depreminde toplum refahını sağlamak adına hemen harekete geçti. CoinW Türkiye operasyon ekibi hızlı bir şekilde bölgedeki ihtiyaçlara yönelik yardım paketlerini hazırladı, yerel yönetim ajansları ve hayır kuruluşlarıyla iletişime geçti ve ilk parti yardım paketlerini deprem bölgesine aktardı. Aynı zamanda Türkiye’deki felaketin durumunu sürekli olarak gözlemlemek için bir acil durum müdahale ekibi kuruldu ve bölgedeki yardım harekatlarına destek sağlamaya başladı. CoinW, kurumsal sosyal sorumluluklarını yerine getirmek adına, deprem bölgesindeki çalışmalara aktif bir şekilde destek veriyor.

6 Şubat’ta, yerel saat’e göre 04:17’de Türkiye’de 7.8 büyüklüğündeki ilk deprem gerçekleşti. Depremin etkileri Suriye, Lübnan, Kıbrıs, Irak, Mısır ve İsrail’de de hissedildi. İki gün sonra 8 Şubat’ta, saat 13:24’te 7.8 büyüklüğündeki bir başka deprem ve saat 14:11’de de 5.1 büyüklüğünde bir artçı deprem gerçekleşti. Bu depremlerde şu ana kadar Türkiye ve komşu ülkelerde 11,000 insan hayatını kaybetti.

Deprem, oldukça zor şartlarda, sert geçen bir kış ortamında ve gece geç saatlerde meydana geldi. CoinW bölgedeki acil ihtiyaçları tespit etti ve ısıtıcı, battaniye, uyku tulumu, nevresim setleri, temizlik ürünleri, içme suyu, temiz çamaşırlar, bebek maması, power bank’ler, kış botları, montlar, atkılar ve eldivenler gibi gerekli materyalleri topladı ve 8 Şubat’ta deprem bölgesine yollayarak depremden etkilenen insanların acil ihtiyaçlarını giderip biraz da olsa rahatlamalarına vesile oldu.

CoinW yönetim kurulu başkanı “Kriz zamanlarında deprem için gerekli yardım ve destekleri sağlamak bizim şirket olarak sorumluluğumuzdur. Desteğimizi afet bölgesine en hızlı şekilde ulaştırmak için elimizden geleni yaptık. Dünyanın lider kripto para ticaret platformu olarak, afet bölgelerindeki insanlara yardım ederek sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmekte kararlıyız.” şeklinde açıklamada bulundu.

Şu anda merkez üssü bölgede artçı depremler hala devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü yoksullluk içinde yaşayan 5 milyon insan da dahil olmak üzere yaklaşık 23 milyon kişinin depremden etkilenmiş olabileceğini tahmin ediyor. CoinW bölgeyi yakinen takip ediyor ve kazazedelerin en kısa zamanda yuvalarını tekrar kurmaları için desteğini sürdürüyor. Aynı zamanda CoinW, herkesi afet bölgesindeki deprezedelere yardım etmeye çağırıyor.